DSCN1959Fényeink

Az Emberei Erőforrások Minisztériuma által kiírt, a Nemzeti Tehetség Program keretében NTP – AMI – 14 – 0093 pályázati azonosító számmal valósult meg a „Fényeink" című pályázat iskolánkban. A pályázat megvalósítására 900 000 Ft támogatást nyertünk.

Pályázatunk témáját – melyet Nyerges Gáborné rajztanár állított össze - „2015 A Fény Nemzetközi Éve" inspirálta. Minden programeleme tematikusan épült a fény jelenségéhez, megtapasztalásához, megfigyeléséhez, élményszerű kifejezéséhez, annak átírásához. A programba bevont felsős tanulók személyiségének komplex fejlesztése a cél, képességek, kreativitás, motiváció fejlődésének elősegítése terén. Ezen célok megvalósítása érdekében neves festőművészek, művésztanárok segítségével alkothattak, inspirációt gyűjthettek. Élményszerző tanulmányi kiránduláson vehettek részt, ahol kortárs kiállítást, valamint egyedülálló 3D-s fényfestő előadást tekinthettek meg.
A pályázatban megvalósult tevékenységek időrendi sorrendje a következő volt. 2015. április 25-én került sor Korbely István festőművész vezetésével, Szarvason a Ruzicskay Alkotóházban az első szakmai tevékenységre. A művész felnőtt amatőr alkotókörét látogattuk meg, ahol pasztell, olaj, akrill festési technikák alkalmazását, technikai lehetőségeit mutatta be.

Megvalósult programjaink:

• Április 28-án kézműves foglalkozáson vett részt a csoport Szarvason, a Napra – Forgó Alkotóházban. Fabó Éva művésztanár segítségével a tűzzománc - készítés alapjait sajátították el, egy kép megalkotása erejéig, utána ékszereket készíthettek.
  • Május 27-én, Békésszentandráson Lóránt János Demeter festőművész alkotóműhelyében láthattunk nagyon igényes akvarell technikai bemutatót, majd a művész vezetésével alkothattak a tanulók.
  • Május 28-án Szentendrén tanulmányi kiránduláson vettünk részt, ahol meglátogattuk a MűvészetMalom modern művészeti központját, épületét, majd a Ferenczy Múzeum tárlatait.
  • Május 29-én kézműves foglalkozás keretén belül a szövés tárgyalkotó lehetőségét tanultuk meg Szarvason, Dombóvári Zita művésztanár vezetésével, hagyományőrző gondolatok kíséretével, karmantyúbabán szőttek „fénygyűjtő-tarisznyát" tanulóink.
  • Június 2-án Lőkösházán a Vásárhelyi – Bréda Kastély látogatása történt tanulmányi kirándulás keretében. Majd huszonegy órától 3D-s vetítést tekinthettünk meg a kastély parkjában „ A kastély álma „ címmel.
  • Június 4-én élményeink feldolgozása, kifejezése valósult meg képzőművészeti foglalkozáson, ahol akvarell technikával „Fények a tájban„ címmel szép egyéni alkotások születtek.
  • Június 10-én „Álmaink„ címmel pasztell, olaj, akrill munkákat készítettünk képzőművészeti foglalkozás keretén belül.
  • Június 22-én záró kiállítás keretén belül a fényhez kapcsolódó alkotásokat, tárgyi, képi produktumokat mutattunk be iskolánk rajztermében.

Amennyiben felkeltette a kedves olvasó érdeklődését e téma, cikkünkhöz kapcsolódóan megtekintheti hozzá a „Suliújság" külön kiadását, fotódokumentációnkat, ill. Lóránt János Demeter festőművész alkotóműhelyében, valamint a programról készült videofelvételeket ezen honlapunkon.

Köszönet támogatóinknak:

emet logoEMMI-logonemzeti tehetseg program logoofi logo